Człowiek - analiza i interpretacja - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Nie wolno również zapominać, że pierwsza strofa ma wyraźnie charakter prześmiewczy, tu ujawnia się czasem bardzo ciężki dowcip poety. Opisana koncepcja losu człowieka wypowiadana jest z dziwną lekkością, która może świadczyć o pogodzeniu podmiotu z takim losem. Odpowiedź na pytanie: „jak w takim razie żyć?” odnajdziemy w wielu innych utworach poety.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Wacław Potocki - życiorys
2  bibliografia
3  słowniczekKomentarze: Człowiek - analiza i interpretacja

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-08-25 17:37:38

Jeśli nie masz pojęcia o rzeczach o których mówisz, to lepiej się wcale nie wypowiadaj, żal czytać takie teksty tylko dlatego, że jakiś żółtodziób ma problemy ze samym sobą. Ten tekst jest żeby zrozumieć wiersz i poetę!


2011-04-05 22:23:58

Miszczu jesteś tępy. Nie wiesz co się robi? Opierasz się na tekście, przekazujesz info w nim zawarte, ale piszesz własnymi słowami. A i taka uwaga na przyszłość. O zmarłych źle się nie mówi, a bądź co bądź Potockiego wśród żywych nie znajdziesz.


2009-09-16 22:47:21

Co za glupi ten poeta teraz mma problem bo musze interpretowac ten glupi wiersz a totalnie nie wiem jak to zrobic a zgolic nie moge bo z neta ma cala klasa po co oni tylko pieprza o smierci debile ci poeci ja bym takich tepil
Streszczenia książek
Tagi: