Człowiek - analiza i interpretacja
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Nie wolno również zapominać, że pierwsza strofa ma wyraźnie charakter prześmiewczy, tu ujawnia się czasem bardzo ciężki dowcip poety. Opisana koncepcja losu człowieka wypowiadana jest z dziwną lekkością, która może świadczyć o pogodzeniu podmiotu z takim losem. Odpowiedź na pytanie: „jak w takim razie żyć?” odnajdziemy w wielu innych utworach poety.

strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Twórczość Potockiego - przegląd i charakterystyka
2  Veto albo nie pozwalam - analiza i interpretacja
3  bibliografiaKomentarze
artykuł / utwór: Człowiek - analiza i interpretacja


  • Miszczu jesteś tępy. Nie wiesz co się robi? Opierasz się na tekście, przekazujesz info w nim zawarte, ale piszesz własnymi słowami. A i taka uwaga na przyszłość. O zmarłych źle się nie mówi, a bądź co bądź Potockiego wśród żywych nie znajdziesz.
    Enteligent ()

  • Jeśli nie masz pojęcia o rzeczach o których mówisz, to lepiej się wcale nie wypowiadaj, żal czytać takie teksty tylko dlatego, że jakiś żółtodziób ma problemy ze samym sobą. Ten tekst jest żeby zrozumieć wiersz i poetę!
    Robert ()

  • Co za glupi ten poeta teraz mma problem bo musze interpretowac ten glupi wiersz a totalnie nie wiem jak to zrobic a zgolic nie moge bo z neta ma cala klasa po co oni tylko pieprza o smierci debile ci poeci ja bym takich tepil
    Miszczu (Pacior-92 {at} o2.pl)

Tagi: